אופטימיות קוסמית - טיול להודו

7-23.4 (פסח)  | 1-17.10 (סוכות)  | דרום הודו

יש טיול כזה. טיול שאתה חוזר ממנו אחרת, טיול שאתה מודה לעצמך שיצאת אליו. מסע שהוא שילוב נופים פלאיים, חוויות מרגשות, וגם (הכי חשוב!), תובנות חזקות על עצמך ועל המשך הדרך.

מרכז ההזמנות: 058-6244117

טיול עם אופטימיות קוסמית – אתם יכולים לבחור בין 3 תאריכים שקיימים לשנה הקרובה:

פסח 2022 17  יום – לצפון הודו
7-23/04/2022 – מחיר 4,100$
למסלול לחצו כאן

סוכות וכיפור 2022 17 יום – הודו  הקלאסית
1-17/10/2022- מחיר 4,100$
למסלול לחצו כאן

ינואר 2023 21 יום – דרום הודו
15-31/2023 – מחיר 4,500$
למסלול לחצו כאן

רוצים לראות את המסע שתעברו בטיול שלנו להודו – לחצו כאן לצפיה

זה עניין של רגע בחיים. רגע שמרגיש שאולי הגיע הזמן סוף סוף. הגיע הזמן לקבל את המתנה של הודו. אתה צודק – הודו תאהב אותך!

רבים מספרים לנו "איך צריך לעשות את הודו"
את הודו תעשה לבד…
את הודו עושים רק צעירים…
הודו היא רק לטיול ארוך…
לא מתאים הודו עם קבוצה…
רק הצפון טוב…
רק הדרום טוב…

לכל ישראלי שהיה בהודו יש חיבור רגשי חזק למסע שעבר והוא מנסה להעביר לנו אותו. אבל האמת היא, שאין "דרך לעשות את הודו", מלבד הדרך שלך.

הודו מפתיעה, מציפה ולוקחת אותנו למסע מופלא, מאובק וצבעוני בשלל דרכים ובתוך כך במסע עם עצמנו. לא חשוב כמה תפנטזו, תתכננו "איך לעשות את זה", לעולם תופתעו מהחוויה שתקרה שם, כי הודו לא אוהבת שמתכננים אותה.

אופטימיות קוסמית – המסע היחיד להודו שנותן לך את המרחב שלך להעצמה אישית בתוך מעטפת בטוחה של קבוצה שעוברת ביחד אתך תהליך. זהו טיול מאורגן לא שגרתי, היוצא להודו רק פעמיים בשנה. בסוכות הקרוב נצא בפעם העשירית להודו. המסע הינו בהשראת סידרת הטלוויזיה "אופטימיות קוסמית" אותה אנו זוכרים משנת 2000.

המרכיב הסודי של אופטימיות קוסמית: את החוויה שהמטיילים שלנו מקבלים בהודו אף אחד אחר לא יכול לתת, מבחינת כמות אירועי השטח,  הידע וההיכרות הגאוגרפית תרבותית פוליטית חברתית עם הודו מצד אחד, ואפילו יותר חשוב – מבחינת ההעצמה הפנימית,  החוויה האישית והקבוצתית,  האהבה והאוירה בקבוצה.   לא בטוחים שאפשר?  דברו עם המטיילים שלנו!  הם שמחים לספר על החוויה שלהם ושניתן לכם את המספר שלהם.

צרו קשר ונחזור אליכם - 058-6244117

פסטיבל נומיינד ים המלח

28-30/12/23
3 ימים של חגיגה לגוף ולנשמה – סדנאות, הרצאות, מסיבות והופעות

מרכז ההזמנות פתוח 24/7: 058-6244117
לתוכניה
לחץ כאן

טיול מאורגן לגואטמלה וקוסטה ריקה

24 בדצמבר – 7 בינואר 2024
טיול עומק לגואטמלה וקוסטה ריקה – להכנס לתוך חלום

מרכז ההזמנות פתוח 24/7: 058-6244117
לתוכניה
לחץ כאן

טיול מאורגן למקסיקו וגואטמלה

16-30/1/2024
טיול עומק למקסיקו וגואטמלה – להכנס לתוך חלום

מרכז ההזמנות פתוח 24/7: 058-6244117
לתוכניה
לחץ כאן

צרו קשר לכל שאלה - מלאו פרטים ונחזור אליכם - 058-6244117

למי מיועד הטיול?

הטיול הזה מיועד בעיקר למי שאין לו את הפריבילגיה לצאת למספר חודשים להודו בתור תרמילאי. דווקא בטיול קצר יותר, בהנחיה, עם צוות שמכיר היטב את התחושות שלך ויקנה לך את הביטחון תקבל העצמה וחיבור עם הודו, לעתים יותר מאשר תרמילאי שנשאר בה לחודשים ארוכים.

אתה, את – שמדברים על לנסוע להודו "לפי חלום מסוים אותו הם דמיינו שנים", אך זה פשוט לא קורה, והשנים עוברות, זה המקום שלכם "להשיל" את התכנון, את מה שאמרו לכם – ולשחרר. ואז – לנסוע להודו כדי לקבל את ההפתעה, שתמיד אבל תמיד, היא נותנת. בתוך המעטפת של אופטימיות קוסמית.
כי החיבור שלך עם הודו יקרה לבד ובצורה המדויקת לך.

עבורכם אנחנו יצרנו את "אופטימיות קוסמית".

המסע להודו הוא תמיד מסע מכונן. אפילו ההעזה עצמה של לצאת אליו. המסע מתחיל עוד לפני הטיסה.

אנחנו, צוות אופטימיות קוסמית עברנו את כל זה, הרפתקאות, רגעים לא פשוטים, והתמלאות. כל זאת באמצעות המסע להודו. אנחנו מביאים את זה אליכם המטיילים שלנו, בטיול שהוא מצד אחד מפנק ומאורגן, אבל מצד שני משאיר זמן להתפתחות אישית, לבד, וביחד, עם קבוצה מדהימה, שעוברת אתכם גם את מה שאתם עוברים, כל אחד בסיפור החיים שלו. חברים, שיישארו אתכם לחיים.

מצד אחד – אופטימיות קוסמית הוא טיול מאורגן שבו אתה עטוף מכף רגל ועד ראש, טיסות, מלונות איכותיים בתנאי חצי פנסיון, ביקורים מאורגנים, היכרות מעמיקה עם הודו ברמת החברה, דת, כלכלה, פוליטיקה ועוד בתת היבשת המרתקת והצבעונית הזו, כמו גם חוויות שטח ייחודיות בהודו מהטובים ביותר

מצד שני – אופטימיות קוסמית היא מסע אישי, עם חיזוק קבוצתי. מסע שבו אנו עוברים תהליך מעצים עם עצמנו, לחוד וגם ביחד עם חברי הקבוצה שהגיעו, כמונו, למסע זה עם פרפרים בבטן. חברים שיישארו אתנו לחיים. בזמן המסע אפשרויות בחירה לסדנה, מפגשי קבוצה, מדיטציה ופעילויות אישיות מתוך מבחר במקומות קסומים במיוחד בהודו המאפשרים זאת.

עדיין לא בטוח? ואולי זה לא הזמן שלי? או הטיול הנכון? את השאלות האלו אנו שומעים הרבה לפני הטיול. קרא את הקטע הבא ותגלה האם אתה באמת לא יכול לנסוע, או שאתה מתעתע בעצמך…

מה מושך אותנו ומה מרתיע אותנו בנסיעה להודו? מהם "התירוצים" שאנו נותנים לעצמנו לא לנסוע?

איזו משמעות תקבל השנה הקרובה בחיי? האם אני רוצה להעז ולעשות משהו שתמיד חלמתי עליו? ואולי חששתי, ואולי חשבתי שאי אפשר..

כל אחד מאיתנו שואל את עצמו את השאלות האלו. לפעמים הן עוברות בראש, אך אנו לא עושים איתן ממש שום דבר, גלגל החיים ממשיך להסתובב, ואנחנו מוצאים את עצמנו בתוך שיגרה… ועוד שנה עוברת.לפעמים, אנחנו קמים ועושים משהו. משהו חדש, משהו שאנחנו נותנים לעצמנו, משהו שנתפתח בזכותו. לעתים צריך להעז וגם להגשים חלום. הבטן, היא שצריכה לתת לכם את התשובה.כאשר אנחנו לא מרגישים את הביטחון הזה, הראש שלנו מתחיל "לבנות תירוצים" לעצמנו מדוע זה לא אפשרי. אנחנו פה כדי להגיד לכם שזה אפשרי וכך גם כ-300 מטיילי אופטימיות קוסמית שכבר עשו את זה ב-9 המסעות הקודמים.

מי אנחנו?

ה-"משוגעים לדבר" מירב ודני,  ששינו את חייהם מקריירות מבטיחות בתקשורת ובהייטק לעולם שכולו הודו! אנחנו הכי טובים בהודו.

דני – מומחה להודו,  מרצה מלווה, מתכנן טיולים ומקים הפורטל hodu.co.il.
מירב יוסף לוי – מומחית לתרבות ההודית ומפיקת ערבים בסגנון הודי – צ'אי מסאלה.
רפיק ידידיה קמחי – מורה מנוסה למדיטציה, יוגה, טנטרה ומעביר מגוון רחב של סדנאות וכנסים בתחומי ההתפתחות האישית. הגיע להודו לראשונה לפני 20 שנה,

האם אתה תסתדר עם הודו?  תן לנו לקחת אותך, אנחנו האנשים שמבינים מה עובר עליך לפני, בדרך ואחרי המסע. מבינים את המשיכה את הכמיהה. היא היתה קיימת גם אצלנו. מבינים את הרצון להתפנק וגם את הצורך ההפוך – לראות את הודו האמיתית.

אנחנו בדיוק ככה. אנחנו ניקח אותך למקום הכי עשיר והכי עני, הכי רוחני והכי ארצי, הכי מרגש והכי מנותק. והכי חשוב – אנחנו נעטוף אותך כדי שתרגיש בטוח, תתלכלך,  תתרגש,  אבל תהיה שמור.

מרכז ההזמנות: 058-6244117

לקוחות מספרים

אז מה אנחנו מציעים לכם?

5 מדינות
לינה במלונות בסגנון ארמון חצי פנסיון
טיסות ישירות תל אביב דלהי עם AIR INDIA
טיול בהודו שלא תשכחו
מגע עם הודו ברמת השטח, הכרות עם התרבות, הפוליטקה, הדתות והחברה
סדנת תהליך אישי
רג'סטאן ארץ המלאכים, מדינת מאדיה פרדש הקסומה ושמורת הטבע, טאג' מאהאל, מקדשי הקמא סוטרה, ההימלאיה – רישיקש ונהר הגנגס הקדוש
והמרכיב הסודי – את החוויה שאנחנו נותנים בהודו אף אחד אחר לא יכול לתת, מבחינת כמות אירועי השטח, החוויות הפנימיות והאהבה והחיבור הקבוצתי,
דברו עם מטיילים שלנו!

מחיר החבילה ותשלומים:

המחיר בהרשמה מוקדמת: 4,100$
בהמשך המחיר יעלה ל 200$ אם ישארו מקומות

תשלומים:
– ניתן לשלם עד 3 תשלומים ללא ריבית.
– עד 12 תשלומים בקרדיט
– ניתן לשלם בהעברה בנקאית

תנאי ביטול עסקה: לחצו כאן

מה כוללת החבילה:

– טיסות תל אביב דלהי, מסי נמל, דלק וביטחון
– אוטובוס תיירים נוח וממוזג
– טיולים ואטרקציות לפי המופיע בתוכנית.
– כלכלה – חצי פנסיון
– אירוח: 16 לילות בהתאם למופיע בתוכנית
– סיורים וטיולים וכניסות לאתרים בהתאם לתוכניה
– תוכן והדרכה עם צוות אופטימיות קוסמית
– מדריך דובר אנגלית לאורך כל הטיול

מה לא כוללת החבילה:

– ביטוח נסיעות
– טיפים לנותני השירותים
(80$ לאדם לכל הטיול)
– הוצאות אישיות
– ויזה להודו
– בדיקת קורנה בחזרה מהודו

מרכז ההזמנות: 058-6244117

מרכז הזמנות: 058-6244117

מלונות לאורך המסלול:
דרגת בתי המלון בטיול זה הינה לפחות 3 כוכבים בחדרים זוגיים עם שירותים ומקלחת צמודים. בתי המלון בהם נלון נבדקו על ידי החברה ההודית ->  בתי המלון נבחרים מתוך ניסיון של 10 מסעות אופטימיות קוסמית הקודמים והינם מלונות בוטיק קטנים ומיוחדים.

שותפים לחדר–מחיר החבילה הבסיסי הינו ל- 2 אנשים בחדר. למי שאין שותף אנו נסייע בחלוקת שותפים עד למועד היציאה לטיול וננסה כמיטב יכולתנו להתאים את אופי האנשים. עם זאת אין החברה יכולה להבטיח התאמה כלשהי בין השותפים לחדר. במידה ויהיו תלונות בגין שיבוץ לא מתאים של שותפים ננסה בצורה של הסכמה עם הקבוצה לשנות את השותפות בחדרים אך איננו מתחייבים כי נוכל לעשות זאת

פרטי הטיסות

07/4/2022 – המראה מתל אביב – ב 14:20
23/4/2022- נחיתה חזרה לישראל  – בשעה 15:45
(חברת Turkish Airlines )

לקוחות מספרים

יש לרכוש ביטוח בריאות ומטען טרם היציאה ו/או עם רכישת השירות.

חיסונים: למידע כללי ובאחריות הנוסע לבדוק ולעיין באתר משרד הבריאות – כמו כן, ניתן לפנות ללשכת הבריאות המחוזית.

צרו קשר לכל שאלה - מלאו פרטים ונחזור אליכם - 058-6244117

רשימת "תירוצים לעצמנו" שאספנו ממטיילנו ב-5 השנים האחרונות כפי שנשמעו לפני הטיול..

אני רוצה לטייל לבד בהודו, לא מתאים לי קבוצה.
הודו מלוכלכת.
בחגים נשארים בארץ. זאת לא תקופה שנוסעים.
יש מבוגרים בקבוצה.
יש צעירים בקבוצה.
אין לי חופש מהעבודה.
אין לי כסף.
יש מישהו שצריך אותי, אינני יכול לנסוע.
אין לי חבר לבוא אתו.
לא מתאים לי להיות עם שותפ/ה בחדר.
אני מפחד מהנסיעות של הודו, מה יהיה אם אצטרך ללכת לשירותים באמצע?

כל המטיילים אומרים את אותם הדברים לפני, כולם מדברים אחרת אחרי ולא יכולים לדמיין בכלל את האפשרות שלא היו נותנים לעצמם את המתנה הזאת.

מסלול הטיול - הודו הקלאסית - 17 יום

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון שעת ההתכנסות תועבר לקבוצה בהמשך במפגש הקבוצה המקדים שיתרחש לפני הטיול. נעלה יחד על הטיסה המרגשת הישירה לדלהי עם חברת AIR   INDIA

ברוכים הבאים לדלהי! עיר הבירה של הודו. ננחת בבוקר ונועבר למלון להתרעננות וארוחת בוקר. לאחר מכן נצא לסיור ראשון בדלהי! נתחיל את המסע שלנו כמו תרמילאים ברובע ה"מיין באזאר" – שער הכניסה של עשרות אלפי מטיילים ישראלים להודו בשנה. נפגוש תרמילאים, נסתובב בשוק, נתרשם מהגסט האוסים, ונשב בבית קפה. בדרך נעבור דרך "שער הודו", בית הפרלמנט ו"בהאן ראשטרפאי" – משכן הנשיא. במידה ויישאר זמן ביום זה נבקר גם במקדש היפהפה אקשרדם או במקדש הסיקי "בנגלה סאהיב גורודוואהרה". המקדש מורכב וכולל מקדש, מטבח קהילתי, אגם קדוש, בית ספר וגלריה לאומנות. כיאה למקדש סיקי, מונהג גם כאן הקונספט של "ג'אנגאר" (מזון בחינם) וכך כל האנשים, ללא קשר למינם ולדתם מוזמנים לאכול במטבח של הגורדוואהרה. במקדש עצמו מתבקשים המבקרים לכסות את שיערם ולא לנעול נעליים. נסיים את היום הראשון והמרגש בהודו בארוחת ערב במלון ובמפגש קבוצתי. נלך לישון מוקדם לקראת נסיעת הרכבת המוקדמת יום לאחר מכן

נתעורר מוקדם ונעלה על הרכבת המפורסמת Express Shtabdi שתיקח אותנו לתוך ארץ המלכים – מדינת רג'סטאן. הרכבת תיקח אותנודרך ג'ייפור העיר הורודה אליה עוד נחזור בהמשך, אל העיר אג'מר. מעיר זו נעבור כ-15 ק"מ נוספים, מעבר לגבעות אל הכפר המפורסם פושקר שבו נשהה בימים הקרובים. פושקר הינו מקום קסום וקדוש להינדואיזם. עבורנו הישראלים זוהי בירת התרמילאים של רג'סטאן. היא שוכנת במדבר הרג'סטני ובמרכזה אחד האגמים הקדושים ביותר להינדים. שפת האגם מעוטרת ב-52 גתות )גרמי מדרגות היורדים אל המים דרכם נוהגים המאמינים ההינדים לרדת ולטבול ( ובמספר רב של מקדשים. נתמקם במלון שלנו ונצא לסיור ראשון בעיירה קסומה זו, על גדות האגם. נחקור גם לראשונה את השווקים המפורסמים של פושקר ונתחיל להיכנס לאוירה של העיירה. בסיום היום, מפגש קבוצתי וארוחת ערב במלון

לפי המיתולוגיה ההודית פושקר נוצרה כאשר האל בראהמה הפיל את פרח הלוטוס אשר היה בכף ידו, ובמקום שהפרח נגע באדמה הוא יצר את האגם הנמצא במרכז פושקר. וכך למעשה העיירה בנויה סביבו. משום כך מהווה פושקר אתר לעלייה לרגל להינדים מאמינים, הבאים לקיים טקסי פוג'ה )טקס דתי( או להיטהר במים הקדושים של האגם. נתעורר ונפתח את היום בארוחת בוקר במלון. לאחריה נצא למדיטציה מיוחדת באגם הקדוש של פושקר.

פושקר הינו מקום בעל אוירה מיוחדת, הקדושה להינדים, האוירה המיסטית וגם המרכז התיירותי השוקק שהתפתח בה. המבקרים בפושקר יכולים לצפות ולהשתתף בתפילות ערב במקדשים השונים. אופיה הדתי של פושקר הופך אותה לכפר צמחוני וזה אשר אסורה בו שתיית אלכוהול. גם ביצים לא תוכלו למצוא בפושקר בשל הקפדה מסורתית על אוכל צמחוני ולצער רבים מאיתנו לא תהיה חביתה בארוחת הבוקר… על אף אופיה השלו והשקט פושקר הינה שוקקת חיים ומתקיימים בה אירועים רבים כגון פסטיבל הגמלים המפורסם המושך עשרות אלפי מבקרים. כמו כן פושקר ידועה בתור בירת התרמילאים של רג'סטאן שוקקת מסעדות, מלונות ושוק חנויות ארוך וצבעוני. לאחר הפוגת צהריים (ניתן להסתובב באופן עצמאי בעיירה או לנוח במלון / בריכה) נקבל את יום כיפור, איש איש בדרכו. בין אם אתם צמים או לא, או בעלי זיקה ליהדות זו או אחרת, מומלץ להצטרף למאות ישראלים בסעודה מפסקת מיוחדת בבית חבד – אנו נארגן זאת עבור כל חברי הקבוצה שירצו זאת.

יום כיפור. אנו נמצאים בפושקר, מקום קדוש, מקום של טוהרה. ואין מקום מתאים מזה כדי לחוות את היום הרוחני הזה.בין אם אתם דתיים, מסורתיים, או חילוניים גמורים, החוויה של יום כיפור תהיה מיוחדת, במיוחד בפושקר.ביומיים אלו שיהיו חופשיים נוכל להתייחד עם עצמנו, לסייר בעיר, למי שרוצה – ניתן יהיה להשתתף באירועים של בית חב"ד עם ישראלים רבים אחרים ולחוות חג במזרח בחוויה מיוחדת, לצום ולנוח במלון, לשוטט, ואף לעלות ולצפות בפושקר ממקדש הקופים שעל הגבעה. הפעילויות החופשיות בין אם טיול או מנוחה הינן בחירה אישית ואנו נמליץ על אפשרויות. בסוף החג – אנו ניפגש בערב לארוחת ערב ומפגש קבוצה. גמר חתימה טובה.

יום אחרון בפושקר. יום זה יורכב מסיורים קבוצתיים וזמן חופשי בעיירה על פי לוז שיימסר לקבוצה. בין היתר נבקר במקדש האל בראמה היחיד בהודו. לעת שקיעה – נצא אל הדיונות הסובבות את פושקר וזאת באמצעות רכיבה על גמלים! נרקוד במופע ריקוד צועני בסגנון רג'סטאני. ארוחת ערב ומפגש ערב במלון לסיכום הביקור בפושקר לקראת עזיבתה והמשך הלאה למחרת

נתעורר מוקדם, נאכל ארוחת בוקר מוקדמת ונצא באוטובוס אל יום אינטנסיבי שבו נסיעה ארוכה שבליבה ביקור בעיר הבירה של רג'סטאן – ג'ייפור (3.5 שעות). ג'ייפור הינה בירת רג'סטן וידועה בכינויה "העיר הורודה". זוהי העיר המתוכננת הראשונה בהודו. אוצרת בחובה מורשת רחבה וכן תרבות וארכיטקטורה מעניינים וחשובים. אנו עוצרים למספר שעות בג'ייפור כדי לחסוך את ההמולה שבלינה בעיר הגדולה, אך לא נוותר על ביקור בה. נלך לראות את מבצר "אמבר" המרשים. מהארגארג'ה מנסין היה הגנרל המצליח ביותר של השליט המוגולי אקבר- והוא זה אשר הקים את המבצר במאה ה-17 . אל המבצר המשקיף על העיר נעלה בעזרת ג'יפ. ברחבי המבצר נטייל בין החצרות והקירות העתיקים, נצפה בציורי קיר יפים שנשתמרו בחלק מהחדרים, בהם משובצים בין היתר גם אבנים ומראות. אחד מן המחזות היפים במבצר הינו אולם המראות – שבו מעט אור בחדר משתקף על פני זכוכיות רבות ומאיר את העולם. בדרך אל/מ המבצר נעצור ב"ארמון הרוחות" -(hawamahal). החזית של הארמון מרשימה וממנה היו נוהגות הנשים לצפות ברחשי הרחוב מתחת. ניתן לראות בה גילוף מרהיב באבן חול ורודה. הרוח הקרירה נושבת דרך חלונות החזית- מהם נהגו המלכות לצפות בעוברי האורח אך מבלי שיוכלו לראות אותן!לא ניכנס לתוך הארמון שהינו פחות מרשים מבפנים אך הינו סמל מפורסם של ג'ייפור מבחוץ. לאחר הסיור בג'ייפור שיכלול גם ארוחת צהריים מהירה, נצא למספר שעות נסיעת אחרהצ אל ביתנו להלילה, בפארק הציפורים בהרטפור. נגיע בערב,נעיר את מי שנרדם באוטובוס ונעשה צ'ק אין במלון. ארוחת ערב ומפגש קבוצתי לעיבוד חוויות היום.

נשכים וכבר נחוש באוירת הטבע שמסביב. לאחר ארוחת בוקר במלון ניסע לפארק הלאומי "קאולדאו גאנה" הסמוך לעיר בהרטפור – בו קיים המגוון הרחב ביותר של ציפורים ברחבי אסיה נצא לסיור ריקשות! נחזור אל המלון באמצע היום ונצא לחצי יום חופשי – כל אחד לפי העדפותיו (עיר/טבע/בריכה). בהרטפור- נקודה מבודדת שהיתה גם מוקד לציד מלכותי. העיר ידועה גם כ"שער המזרחי" של רג'סטאן. ארמון בהרטפור מציד מספר גדול של מוצגים מן המאה ה-15. בערב נוכל להשתתף בחווית בישול ארוחת הערב במטבח המלון ביחד עם הצוות וללמוד קצת מרזי הבישול ההודי. ארוחת ערב ומפגש לסיכום היום

לאחר ארוחת הבוקר בדלהי – נצא לאגרה נבקר באחד מפלאי עולם ואולי המתנה הרומנטית ביותר שהעניק גבר לאישה: הטאג' מאהל- המוזוליאום שבנה שאה ג'האן – הקיסר המוגולי לאהובתו, הפך לאחד מסימני ההיכר של העיר אגרה ושל הודו בכלל. אומרים שלקח 18 שנים לבנות את המוזוליאום (בין השנים 1631-1648 ) בעזרת יותר מ- 20.000 עובדים שעבדו מסביב לשעון. לאחר הביקור נעמיק את המסע שלנו שכבר מתקדם, לליבה של תת היבשת ההודית, וניכנס למדינת Madhya pradesh – מדינה שלא מגיעים אליה תיירים רבים. במדינה זו מקומות קסומים פחות מוכרים ואנו נלון בכפר היפהפה אורצ'ה, שזור הארמונות והמבצרים הפרוסים בתוך מרבד אינסופי של שדות, כאשר באמצע נהר betwa הזורם לו בפסטורליות אל שמורת הטבע הסמוכה. מפגש קבוצה בערב ולינה במלון

יום בכפר הקסום אורצ'ה. באורצ'ה ניכנס למצודת ג'יהאנג'יר הרב שכבתית, נבנתה בשנת 1606 ומדגימה בצורה מרהיבה את הארכיטקטורה המוגולית, נבלה זמן חופשי וקסום בכפר – כל אחד לפי רצונו, אנו נציע לקבוצה רעיונות )שיטוט סימטאות הכפר, חינה לבנות, גילוח לגברים, וגילוי של הודו בצורתה הקסומה ביותר גם בתוך הצריחים והמרפסות של הארמונות האחרים(. אפשר גם לשבת על הנהר ולהנות מהנוף, לשבת בבית קפה עם חברים. מטיילים רבים בקבוצות קודמות התחברו עם תושבי הכפר ואף הוזמנו לבתים! בערב נבקר במקדש המרכזי של הכפר לטקס פוג'ה

ארוחת בוקר בבית המלון, זהו יום ביקור באתר המפורסם קג'וראהו. (3 שעות נסיעה לכל כיוון). לאחר מפגש בוקר וארוחת הבוקר ניסע לקג'וראהו הכפר השלו עם השדות הרחבים והמון המקדשים, כאשר המפורסמים שבהם הם כמובן מקדשי הקמה סוטרא הידועים. המקדשים הארוטיים בקג'וראהו נפגעו קשה על ידי הפולשים המוסלמים ומתוך 85 מקדשים במקור, רק 22 שרדו, אך רבים מהם במצב טוב. הגילופים המורכבים המעטרים את המקדשים נשמרו בצורה גבוהה ויש הטוענים שהם מסמלים את החיים בגן העדן. המקדשים נבנו בזמן שושלת צ'אנדרה, כאשר רובם נבנו בפרץ של יצירתיות ואנרגיה דתית חזקה בין המאות ה-10 וה-11 .לאחר 500 שנות שלטון נפלה שושלת צ'אנדרה לידי שלטון מוסלמי – ובכך נשכח המרכז הדתי הנ"ל בקג'וראו. המקדשים בקג'וראהו מהווים תזכורת לימים אחרים בה חיו אנשים המאמינים בהנאה מלאה מהחיים ובחווית החושית כדרך לנירוונה. המקדשים אותם נבקר הם: קאהנדריה מהדיבה, צ'אטראבוז', פרסוואנוט וג'אנטי- כל אחד מהם ייחודי בעיצובו ובארכיטקטורה שלו. אחר הצהריים נחזור למלון הקסום שלנו באורצ'ה

יום חופשי באורצ'ה, הכפר הקסום.ביום זה אנו ממליצים:
1 .לנוח במלון, נוכל להשתמש במתקני המלון ובכלל זה הבריכה או אף להזמין מסאג'! 2 .למי שהתאהב בכפר להמשיך ולטייל בו
3 .לצאת לשמורת הטבע הסמוכה כפעילות חופשית, בה ניתן לרכב על אופניים או באופן רגלי ולהנות מפנינות טבע שלא רבים מגיעים אליהן. במידה ויהיה ביקוש ניצור פעילות קבוצתית מסודרת ביער והנהר.

יום זה הינו יום העברה מליבה של הודו, אל הרי ההימלאיה. נשכים קום ונועבר לתחנת הרכבת הסמוכה לאורצ'ה, ונבלה את היום על רכבת לילה הודית כאשר לכל אחד מאיתנו מיטה שמורה (אמנם בטיול זה לא ניסע בלילה) ניסע צפונה אל מבואות ההימלאיה! להמשך המסע ולמדינה חדשה בהודו – Uttarkhand -מלב הודו עברנו למרגלות ההרים ולנוף שונה. רכבת לילה בהודו היא חוויה הזכורה לכל ישראלי כמעט שהיה בהודו והיא מסורת בטיולים המאורגנים שלנו. נתבונן בנעשה בתחנות, ברציפים ועל הקרונות. נאכל ארוחת דרכים על הרכבת ונרוויח חוויה שלא תישכחגם מורלית קבוצתית! את היום הזה נבלה במנוחה ומפגש בין חברי הקבוצה על הרכבת ההודית, כמו גם עם אוכלוסיה מקומית.

רישיקש, העיירה הציורית בעלת הגשרים התלויים ואחד המקומות הקדושים להינדואזים נמצאת בפאתי ההימלאיה, ומפורסמת לא רק בשל נהר הגנגס הקדוש הנובע מן ההרים בקרבתה בדרכו אל המישורים ההודים אלא גם כבירת תיירים ותרמילאים ותיקה, בעלת שפע של פעילויות, קורסים, מלונות ומסעדות. רישיקש ידועה גם כבירת היוגה העולמית וניתן למצוא כאן מנחים ותיקים, ביניהם יוגי בן 101 .הביטלס ביקרו כאן אצל מורם הרוחני המהרישי ואנו נבקר באשרם שבו שהו. במהלך הימים ברישיקש נבצע פעילויות קבוצתיות כמו גם זמן חופשי. מדי ערב ניפגש לארוחת הערב ומפגש הקבוצה. במהלך הימים נצא לסיורים משותפים או זמן חופשי בהתאם לתוכניה שנחלק במקום. מה עושים ברישיקש בזמן החופשי? הכינוי של רישיקש בפי התרמילאים הינו "רישי-כיף". תזכרו שאי אפשר הכל… נסו לא להלחיץ את עצמכם 'להספיק' עוד ועוד דברים… העצה שלנו: תזרמו עם העיר ומה שיקרה בדרככם – הוא שנכון לכם!

ברישיקש נבקר באיזורי התרמילאים לקסמן ג'ולה, ראם ג'ולה והיי בנק. נסייר ונחווה מהאוירה התרמילאית והרוחנית במקום, נשב בבתי הקפה של רישיקש נוכל להנות מעיסוי או חוויות אחרות ורוחניות. בערב הראשון מצא כקבוצה ברישיקש נחזה בטקס הartii -על הגנגס חלק מפעילויות האופציה*ברישיקש תינתן תכניה מסודרת נפרדת במקום <חצי יום – ביקור במפלים ובטבע הסובב את רישיקש <פעילוית אתגרית למעוניינים – ראפטינג )בדרגה קלה( במימי הגנגס, באנג'י, אומגה. יש להקפיד על ביטוח מתאים לפני היציאה מהארץ, התייעצו עם הצוות שלנו בטרם היציאה לטיול. ברישיקש נבצע טקס אישי וקבוצתי על גדות הגנגס שיסמל את המשמעות של הטיול הזה עבורנו ובהמשך לתהליך שעברנו במהלך הטיול.

לאחר יומיים מלאים ברישיקש, נבלה חצי יום נוסף שיתחיל בבוקר השכם בטקס הסיום הקבוצתי של אופטימיות קוסמית. לאחר מכן נוכל לבלות ברישיקש מספר שעות נוספות. אחרי הצהריים ניסע לדלהי ברכבת המהירה express shatabdi עליה תוגש ארוחת ערב. העברה למלון בדלהי

יום אחרון בהודו! את היום נקדיש לשופינג, סיור חופשי מפגש מסכם לטיול. נלך לישון פעם אחרונה בהודו לטיול זה ונתחיל את הפרידה ממנה….

העברה לשדה התעופה לקראת טיסתנו ארצה בטיסת INDIA AIR הישירה לתל אביב. נשוב לישראל עייפים ומרוצים ונאסוף את מה שרכשנו בדיוטי פרי 11 יום קודם לכן.
ברוכים הבאים לישראל! נתחיל לחשוב על הפעם הבאה שבה נחזור להודו…

מסלול הטיול - דרום הודו - 21 ימים

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון (פרטים מדוייקים יימסרו בהמשך) ונמריא בטיסת אלעל הישירה למומבאי שבהודו.  ננחת בערב במומבאי בטרמינל החדש T2 (טרמינל מרהיב זה נפתח בשנת 2015) ונעבור למלון.

נטוס בטיסת בוקר לקוצ'ין שבמדינת קרלה,  אחת המדינות המפורסמות והיפייפיות שבהודו.  ברוכים הבאים לדרום הודו!  נצא לסיור בפורט קוצ'ין,  הרובע העתיק והיפה על גדות הים,  שהוא גם האזור התיירותי של קוצ'ין.  ברחובות פורט קוצ'י המוצלים על ידי עצים ירוקים, בניינים קולוניאליים מרהיבים, עושר של חנויות ומסעדות, רשתות דייגים סיניות באיזור החוף. ניתן לקנות מהדייגים דגים ופירות ים שיטוגנו במקום.

פעילות ערב: במרכז המחול  Kathakaliנחזה באחד מסגנונות הריקוד המורכבים ביותר בדרום הודו. במידה ונגיע מוקדם מספיק, נראה כיצד האומנים מתאפרים ומכינים את עצמם למופע. מקור הגאווה הלאומית של קרלה הוא סגנון ריקוד קלאסי בן 300 שנה שמשלב בלט, אופרה, מסכות ופנטומימה. סגנון ריקוד זה ממחיש רעיונות וסיפורים מהמיתולוגיה ההודית. המופע מתרחש בשעת דמדומים.

בסיור נוכל להבחין בפרטים הקטנים של העיר העתיקה, שמחזירה אותנו היישר למאה ה-14. מבצרקוצ'ין נבנה ב-1340 לערך בעקבות שטפונות. מבצר קוצ'ין מהווה שער לנמל קוצ'י, שהיה מוקד חשוב לעמים הרבים שהגיעו לפה לאורך ההסטוריה ממרחקים – ערבים, סיניים, גרמנים ופורטוגזיים. נוכל לחוש את המיזוגים המיוחדים בין הדתות, המאפיינים את דרום הודו כולל הקהילה היהודית. אפילו נבקר בבית הכנסת בעיר! בקוצ'ין היתה קהילה יהודית ענפה שרובה עלתה לישראל אך עדיין נותרו תושבים יהודים בעיר.

מדינת קרלה מפורסמת ברשת התעלות,  נהרות, אגמים והמפרצים שלה המחברים את רוב חלקי המדינה בין הערים הגדולות והכפרים הקטנים והציוריים השזורים בין עצי הקוקוס ושדות האורז. אחת מחוויות החובה של הודו הינו השיט הרומנטי הזה שכולו בסימן ירוק ומים.

נשכים בבוקר למפגש יוגה וארוחת בוקר במלון,  ונבלה בוקר חופשי בשיטוט ברחובות הקסומים של פורט קוצ'ין, המסעדות, החנויות וקו החוף המקסים עם הדייגים המשתמשים ברשתות סיניות.

בהמשך היום נעבור למעגן הסירות ממנו נצא להפלגה במים הסכורים של קרלה – אחת מפנינות התיירות המפורסמות של דרום הודו. נקבל את הארוחות שלנו על הסירה וגם נלון עליה, כי זהו למעשה מלון סירה!  חוויה שחברי הקבוצות שלנו לא רוצים לרדת ממנה…

לאחר ארוחת הבוקר נרד מהסירה, נטפס במעלה הרי הגאט ונגיע למונאר – העיירה המפורסמת והיפה ובה שדות התה המפורסמים. נתאקלם במלון ולאחר מכן נצא לסיור ראשוני באזור.

מונאר הינה תחנת גבעה (hill station) הממוקמת בגובה 1600 מטר. הטבע העשיר מסביב כולל אגמים, שמורות טבע, הרים קסומים ועמקים מצטלבים. זוהי התחנה המחברת שלנו בין המישורים של קרלה לבין המישורים של טמיל נאדו מהצד המזרחי של הרי הגאט, אליהם נרד בהמשך.

נבקר במוזיאון התה –מוזיאון ייחודי, הראשון מסוגו בהודו. במוזיאון נלמד על המורכבות המפתיעה והעבודה הרבה שבייצור התה, במסורת של מאות שנים. כל זאת כאשר מסביב גבעות התה הציוריות הנראות כמו מבוך בו נוכל להצטלם.. כי אי אפשר להיות במונאר בלי להצטלם בשדות התה!

ארוחת ערב ומפגש קבוצה במלון.

זהו יום קסום וקריר בנוף הרים,  יום של טבע ומדיטציה כמו גם טיול הליכה בטבע.

מסלול הטיול יהיה קל ואינו דורש כושר מיוחד  shola הירוק, יער montane ושטחי מרעה ציוריים. במהלך ההליכה נראה זנים של ציפורים המאפיינות אזור זה.

בבוקר ה-15 לחודש,  נרד מן ההרים לתוך היבשת,  וניכנס למדינת טאמיל נאדו! ניסע למאדוראי. כ-4:30 שעות

נבלה כיומיים בעיר המרתקת מאדוראי,  ליבה של טאמיל נאדו.

נערוך סיור עירוני במאדוראי. עיר מיוחדת הידועה במקדשים שלה ומהווה מרכז דתי המושך עולים לרגל בכל ימות השנה. האטרקציה המרכזית בעיר היא מקדשMeenakshi המפורסם שבמרכז העיר העתיקה. במקדש נצפה בטקס Pooja שימו לב: זרים (שאינם הינדים) אינם רשאים להיכנס לחלק הפנימי הקדוש של המקדש אבל יכולים לצפות בפעילות ולצלם את המקדשים המפורסמים מבחוץ.  המגדלים שהם סמל ותמונה לכל מבקר מכוסים מכף רגל ועד ראש ביצירות פיסול צבעוניות ועוצרות נשימה של בעלי חיים, אלים אלות ודמויות מיתולוגיות אחרות.

מתחם המקדש הוא מעין עיר בתוך עיר ואפשר לבלות ימים שלמים במבוך המסדרונות והאולמות שלה.

ניסע לכפר האומנים וילצ'רי. מרחק של ב-10 ק"מ. זהו כפר קטן בפרברי מאדוראי. בכפר המנומנם שוכנות כ-200 משפחות. תושבי המקום הם יצרנים ותיקים של בובות ופסלים מחימר ומעיסת נייר ומוכרים את תוצרתם בטמיל נדו,  הודו וגם לשאר העולם!

נבקר בשוק הפרחים המקומי ובארמון Tirumalai Nayak משנת 1636.

בתאריך 17.1.2018 ניקח לראשונה בטיול זה רכבת לילה הודית,  שתעביר אותנו צפונה יותר למדינת קרנטקה,  והעיר הנפלאה מייסור.  למי מאיתנו שטרם חווה רכבת לילה הודית עם הקבוצה תהיה זאת חוויה מרגשת – תדריך מסודר יינתן.

ברוכים הבאים למדינת קרנטקה. – לאחר הגעה מרכבת הלילה נעשה צ'ק אין במלון ונבלה יומיים בעיר קסומה זו.

ביום הראשון נעלה לגבעת chamundi hill ונסייר במפעל קטורת בעיר שאחד הכינויים שלה הוא "עיר הקטורת". נבדוק אתרים נוספים בעיר ככל שיותיר הזמן.

Chamundi Hill – גבעה המשתרעת לגובה של כ-335 מטרים המפארת את העיר. בראש הגבעה ממוקם מקדש המוקדש לאלה Chamundeshwari, אליו מטיילים מסויימים בוחרים לטפס כ-1000 מדרגות. לעיתים לבחירת שומרי הגבעה,  נפתחת גם דרך של כלי רכב כדי להגיע למעלה באופן רכוב.

בסמוך למקדש יש פסל עצום של Mahishasura -שד – שעל פי המיתולוגיה האלה הרגה. כמו כן בדרך למעלה הגבעה מחכה הפתעה באמצע הדרך – מונולית עצום בגודל 4.8 מטר של מיודענו נאנדי – השור – כלי הרכב של שיווה. פסל זה הינו בן 300 שנה ומלבד גודלו, הוא מרהיב בשל העיטורים המוקפדים שלו – החל מגרביים עדינים ועד תליון הפעמון שעל צווארו.

יותר מאוחר אל ארמון המהרג'ה של מייסור שבלב העיר. ארמון זה ידוע בעולם כולו כמחזה גילופים נהדרים וכולל יצירות אומנות מהעולם.  נחזה במופע האורות בארמון מייסור – במחזה מהפנט מודלקים 100,000 הנורות למשך של 5 דקות ביום כדי לחסוך חשמל.

ביום השני נבלה בשווקים של עיר המיוחדת הזו,  יש האומרים שהשווקים במייסור הם היפים ביותר בהודו במיוחד שוק הפרחים המפורסם.  אל תפספסו את הפרות הצבועות בצהוב בעיר זו…

נצא אל רכבת הלילה השנייה שלנו בטיול זה – אל הנקודה,  אולי הקסומה ביותר בהודו – האמפי.

מעבר למורשת ההסטורית של האמפי הוא מקום של טבע ייחודי שלא תראו בשום מקום, ומקום אוירה לתרמילאים רבים מכל העולם.  רבים מהמטיילים מכריזים על מקום זה כמקום היפה בעולם!

חוק התרמילאים הינו שתישאר בהאמפי פי 2 ממה שתכננת, אך אנחנו לא נעמוד בחוק זה מכיוון שבכל זאת אנו טיול מאורגן.  עם זאת בהאמפי נשהה כ-4 לילות בסגנון תרמילאי. במהלך ימים אלו נגדיר סיורים משותפים כמיטב המסורת ופעילויות חופשיות ואופציות לפעילויות עם הדרכה.

האמפי מה שיפה בהאמפי הודו  הוא שעל כל צעד שלכם שם מובטחת הפתעה. בהאמפי פזורים על גבעות ועמקים מקדשים יפים, מרתפים של ארמונות קדמוניים, שרידי מבנים יומיים, רחובות שלמים ששרדו משווקי עתיקות, מבצרים, ביתני מלוכה ועוד- רשימה שאינה נגמרת.

הנוף באיזור האמפי משלב טבע ירוק, הרים וסלעי ענק לצד שדות אורז ירוקים ואגמים מרהיבים.

הכפר האמפי מתחלק לשניים כשביניהם מפריד נהר. המטיילים רגילים לחצות את הנהר בעזרת סירות.

לנהר זה שימושים רבים, ביניהם מקלחת ציבורית, מכבסה אזורית, עורק תחבורה עמוס סירות המעבירות אנשים ממקום אחד למשנהו, ועבור התיירים משמש גם פינת מרבץ מרכזית, עם ערסלים וכרי דשא נעימים.

בהאמפי נבקר בשרידי הממלכה העתיקה ויג'איאנגר,  שהאמפי היתה בירתה ולכן גם הוכרזה על ידי אונסקו כאתר מורשת עולמי. נלמד כי המלך המקומי היה שוקל זהב וטובין אחרים כנגד משקל גופו כדי לחלק לעניים,  נבקר במרחצאות המלכה תחת הקשתות, נצפה במעיינות הרבים והמעוצבים שפעם קלחו בהם מים, ובארמון הלוטוס בעל 2 הקומות.

מההסטוריה והעבר נחזור להווה ונבקר במקדש המרכזי בהאמפי הנוגע בחצרות הגסט האוסים הרבים.   במידה ויהיה לנו מזל והיא תהיה במקום – נקבל ברכה מהפילה המפורסמת של האמפי בעזרת החדק שלה ונוכל להצטלם איתה. בהאמפי נחלק תכניה המציעה שלל פעילויות נוספות אליהן נצא באופן עצמאי או מאורגן עם אחד המדריכים.

אנו נפרדים מהאמפי,  אך עוד נחזור אליה מתישהו בחיים… וממשיכים למקום מסקרן ויפהפה כמספר שעות נסיעה משם הנקרא באדאמי ואל אזור שבתקופה זו של השנה מתקיימים בו פסטיבלי ריקוד מקומיים.

בדרך מהאמפי לבאדאמי נבקר בשני מקומות:  אייהולי– כפר שוכן בין גבעות חול אדומות, סלעים חצובים ושדות חקלאיים שלווים ובו שלל מקדשים,  יש כ-140 כאלו בכפר ובסביבתו. מדובר במקדשים הראשונים שנבנו (לפני כן היו מקדשים חצובים בסלע) ורובם מוקדשים לVishnu.

פאטאדאקל – במקום זה נחזה באמנות בסגנון Chalukya בשיאה עם המקדשים היפים ביותר בסגנון זה, הנבנו לפני 1500 שנה. בין היתר נחזה בחריטות קיר של דמויות מלאות חיות ועמודי אבן ענקיים בצורת ריבוע. כינויה של פאטאדקאל הוא "העיר האדומה" בשל צבעה של אבן החול שבמקום ובאופן כללי אחת מפנינות הנוף של הארץ האדומה שאנו מבקרים בה בצפון קרנטקה.

מקום יפהפה ולא מתוייר, ייחודי גם ברמה התרבותית וגם ברמת הנוף ואף צולמו באתר זה סצנות מפורסמות מסרטי בוליווד. נבקרבמקדשי מערות החצובים בסלעים אדומים, בני יותר מ-1300 שנה.שני מקדשים מוקדשים לVishnu, אחד ל- Shivaושניים נוספים לJainism and Buddhism. בין 2 צידי הצוק – מאגר המים היפהפה אליו יורדות הגאטות כמקובל בהודו, ונחזה בנשים הכובסות במקום,  ממש כמו לפני אלפי שנים.

נטפס אל מבצר באדאמי שממנו ניתן לצפות בחורבות באדאמי כולה והנוף הצפון קרנטקי מסביב.

עברנו הרפתקאות רבות ומחזות תרבותיים,  ואנו מתקרבים לסיום המסע,  ולימים אחרונים של נופש.  את היום הראשון של הטיול התחלנו לגדות הים הערבי, והיום אנחנו חוזרים אל הים.  ניסע באוטובוס הקבוצה אל המדינה המפורסמת גואה.

בדרך נעצור בעיר hubli – צומת מרכזית במדינת קרנטקה גם לרכבים וגם לחברת הרכבות של דרום הודו שבה נעשה הפסקת צהריים.

הגעה לערב במלון בגואה ומפגש ערב.

ללא צמחוניים שביננו –  גם כאן כמו במדינת קרלה תוכלו לאכול בקר וכמובן שפע של מאכלי ים.

גואה לא סתם הפכה לסמל ולאחד המקומות הפופולרים ביותר לחופשה, ים ורוגע באוירה טרופית. אנו מסיימים את הטיול שלנו בגיבוש קבוצתי בגואה, בים, בשווקים, במלון ובבריכה. כי גואה היא לא הודו אך גואה היא גם הודו!

נבלה בגואה 4 לילות (3.5 ימים) של חלום לקינוח הטיול.
נצא לסיורים מודרכים בגואה. נהנה מזמן חופשי,  מסעדות וחברים. נבקר בכפר התרמילאים המפורסם ארמבול. מפגשי הקבוצה ימשיכו כרגיל.

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום האחרון שלנו בהודו – במטרופולין המרתק מומבאי שהוא למעשה קבוצת איים!

במומבאי, מטרופולין בן 20 מליון תושבים דברים כה רבים לראות, שכונות רבות, ופקקי תנועה רבים.  המדריך והנהג שלנו יקחו אותנו בסדר נכון של תכנית שתיקבע במקום.

בין האטרקציות שנראה:  שער הודו -האתר המפורסם ביותר במומבאי, שנבנה לכבוד המלך ג'ורג' החמישי והמלכה מרי בשנת 1911 והינו אתר חובה במומבאי. מול השער המפורסם נוכל לצפות במלון טאג' מאהאל המפורסם לא פחות ואולי אף להיכנס ללובי ולגנוב הצצה, לאלו מאיתנו שלא יכולים להרשות לעצמם להתהכסן במלון זה..

נצא לסיור מרתק בשכונות הסלאם של מומבאי –סיור קוטף שבחים – שכונות המכלכלות את עצמן ואף מייצרות ומייצאות לחו"ל טקסטיל ועוד.  שכונות אלו מסתדרות בעצמן עם התשתיות והן מהוות ממש מדינה בתוך מדינה.

במהלך הנסיעות במומבאי לא נוכל לפספס את קו הרקיע המרשים, שנתן למומבאי את הכינוי "המנהטן של הודו", אם כי בגירסה מאובקת יותר.

נהנה מהודו בשעותינו האחרונות, ניפרד מהצבעים והחוויות שחווינו במהלך הטיול ונגיע בערב חזרה לשדה התעופה שבו נחתנו בהודו, ומשם לטיסת המשך לתל אביב.

מסלול הטיול - צפון הודו - 17 יום

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון שעת ההתכנסות תועבר לקבוצה בהמשך במפגש הקבוצה המקדים שיתרחש לפני הטיול. נעלה יחד על הטיסה המרגשת הישירה לדלהי עם חברת INDIA AIR

ברוכים הבאים הבאים להודו!  אנו לא לנים בדלהי עד סוף הטיול אך העיר הבירה של הודו תקבל את פנינו, ונעשה בה סיור של חצי יום.  נתחיל את המסע שלנו כמו תרמילאים ברובע ה"מיין באזאר" – שער הכניסה של עשרות אלפי מטיילים ישראלים להודו בשנה. נפגוש תרמילאים, נסתובב בשוק, נתרשם מהגסט האוסים,  ונשב בבית קפה.  ,  כמו כן ככל שיותיר הזמן בדלהי נעבור במספר אתרים כגון: בית הפרלמנט, בית הנשיא,  שער הודו.

בשעות אחר הצהריים נועבר  לרכבת המהירה shatabdi express  לצ'אנדיגר – העיר המיוחדת שבמבואות ההימלאיה, במלון נאכל ארוחת ערב ונסיים את היום הראשון והמרגש בהודו.  צ'אנדיגר היא עיר נעימה ומתוכננת בצורה שונה מערים הודיות טיפוסיות . היא מהווה נקודת נחיתה רכה בהודו, ונמצאת במבואות ההימלאיה כך שיום לאחר מכן נצא לסיור מעניין ונסיעה לתוך ההרים!

נתעורר מוקדם ונאכל ארוחת  בוקר  במלון.

צ'אנדיגר היא עיר בירה המשותפת לשתי המדינות – פאנג'אב והריאנה והיא עטורת גנים ומוזיאונים, כאשר הגן המפורסם ביותר הוא גן הפסלים – גן הזוי למדי ובו עשרות אלפי פסלים של בעלי חיים, אנשים ועוד. נסייר בבוקר בגן ונתרשם מהפסלים שנוצרו משלל חומרי גלם ומהאוירה. לאחר סיור הבוקר נצא באוטובוס שלנו לכיוון מנאלי. נגיע בערב לעיירה הציורית, נתאקלם במלון, ואחרי ארוחת ערב נפגש למפגש קבוצה.  אנחנו בהרי ההימלאיה!

אחרי הנחיתה הראשונה בהודו והמפגש עם דלהי (Delhi), חוויה שמתוארת על ידי רבים כ"קשוחה", אין ספק שתהנו להגיע למקום כמו מנאלי,  מקום אידאלי להתאקלמות בהודו לאחר יומיים של מעברים. בחלקים מסויימים שלה, מנאלי נראית אירופאית לכל דבר, אך אל תטעו- באזור מנאלי תמצאו גם שווקים ססגוניים מקומיים, דוכני אוכל מקומי והוויה הינדית לכל דבר.  לא פלא שזהו מקום הנופש הפופולרי ביותר עבור הודים!

במהלך 3 הימים נחווה את ההימלאיה הקסומה,  הירוקה והיפייפיה.    נערוך פעילויות וסיורים קבוצתיים וגם ניתן לכם חברי הקבוצה זמן חופשי ודפי תדריך המאפשרים לכם חוויות המתאימות לכם באופן אישי,  בין אם חוויה של טבע, מעיינות , בתי קפה ושופינג או חוויות אתגריות כגון מצנחי רחיפה (פאראגליידינג) ופעילויות נוספות. באזור יש גם  ראפטינג ברמות שונות, רכיבה על סוסים, סנפלינג ועוד.    לא נפספס גם את הכפר ושישט אליו נצא ביחד בצורה קבוצתית.

העיר מנאלי מתחלקת לשניים: New Manali ו-Old Manali. ממלכתם של התיירים הזרים  במנאלי נמצא ב-Old Manali שבמעלה הגבעה, שם נמצאים מרבית הגסהאוסים, המסעדות, החנויות שאנחנו אוהבים, בתי הקפה ושאר שירותי התיירות.

New Manali מאופיינת בתיירות הודית. יש בה מדרחוב רחב ומודרני, תחנת אוטובוסים, שוק, מסעדות והרבה הרבה חנויות מקומיות.

בין מנאלי הישנה למנאלי החדשה מפריד יער מנאלי- יער יפהפה ושמור, הכניסה אליו מותרת ומומלצת.

יום אחד יוקדש לביקור בעמק פארואטי הקסום , הכפר קאסול וטיול בטבע.

עמק פרוואטי (Parvati Vally), או "פרוואטי ואלי" כפי שהוא מכונה באנגלית על ידי המקומיים, הוא מהעמקים היפים, הפורחים והירוקים, שתראו בכל ימיי חייכם. אז מה הפלא שמטיילים רבים מגיעים ליהנות ממנו ו"נתקעים" בו? אמנם עמק פרוואטי והכפר קאסול קיבלו את התדמית של מרכז תיירות הסמים של הודו, אבל יש בהם הרבה יותר מזה להציע למבקרים בהם. העמק קרוי שמה של האלה פרוואטי מהמיתולוגיה ההינדית. לפי המיתולוגיה ההינדית, פרוואטי הייתה אשתו של האל שיווה ואמו של סקאנדה גאנש, האל עם ראש הפיל.

יום נסיעה קסום בהימלאיה עם אוטובוס הקבוצה,  בדרך נעצור בנקודות יפות,  נאכל ביחד צהריים ונבלה עם חברינו למסע ביום נסיעה הודי צבעוני טיפוסי ומרגש.

שמענו עליה רבות והנה אנו מגיעים אליה, אחד המקומות המפורסמים והפופולרים בקרב תרמילאים בהרי ההימלאיה – דרמסלה.   פה נתאקלם ב-4 ימים של פעילויות, זמן חופשי והרבה חוויות כמו תרמילאים. נבקר בכל כפרי התרמילאים מקלוד גאנג' באגסו ודרמקוט.

נחווה ליל סדר עם עוד אלפי מטיילים ישראלים באחד מהמרכזים הרבים העורכים ליל סדר.  חוויה של פעם בחיים

דרמסלה הינה מרכז קוסמופוליטי ורוחני, המושך תיירים רבים. זהו המקום שמחבר לו יחדיו נזירים בגלימות אדומות, כופתאות מומו טעימות, חוגים, קורסים רבים ומגוונים, ואת ריצ'רד גיר שביקר בו לא אחת.  דרמסלה היא המרכז החשוב ביותר של מליוני הפליטים הטיבטים המתגוררים ברחבי הודו והדלאי למה מתגורר במקום. אם יהיה לנו מזל והוא לא מסייר בתקופה זו אולי נראה אותו גם.

בנוסף, נמצאת דרמסלה בסביבת טבע נפלאה, המזמנת אפשרות לטיולים קצרים של מספר שעות למפלים מרהיבים, צפייה ברכסים המושלגים, מעיינות חמים ועוד הם רק חלק מההווי של הטבע מסביב.  הנועזים שבכם יוכלו להתנסות בגלישה במצנח רחיפה עם מדריך בזמנכם החופשי.

השילוב של כל אלו הוא שעושה את דרמסלה למקום שבו "נתקעים" תרמילאים רבים לשבועות ארוכים ואף חודשים. סדנאות כגון: יוגה, בישול, מקרמה, גילוף בעץ, מוסיקה ועוד ועוד ממש נותנות לחלק מהישראלים בכפר באגסו סדר יום של סטודנטים מתקופת האביב ועד הסתו.

  • אנו נישאר בדרמסלה 3 ימים בנוהל מקוצר אך נחווה חוויות בסיורים משותפים ובזמן חופשי.
  • נבקר במקדש הדלאי למה, בו נחוש בקדושת המקום ונקפיד לסובב את המקדש בכיוון הנכון. נבקר גם במוזיאון טיבט הסמוך למקדש.
  • נסייר בשוק המרתק של מקלוד גאנג' ונסובב גלגלי תפילה טיבטים.
  • נשב בבתי קפה ומסעדות בכפרי התרמילאים, ולפי תחומי העניין נשתתף בסדנאות
  • נצא לטיולים של מספר שעות בטבע שמסביב ולמפלים.
  • נצא למעיינות חמים בתוך מקדש הינדי בסביבת דרמסללה.

נקיים מפגשים קבוצתיים ונמשיך את התהליך שלנו בנסיעה במקום נעים זה

ממוקמת במדינת פאנג'אב (Punjab), אמריצר היא עיר מרתקת באופי החיים האורבני הצפוף, אל מול הרוחניות הדתית השוררת בעיר. ברחובות הסואנים של אמריצר עוברים מאות אנשים בשעה, האוויר מהביל וגשם לפרקים מפתיע. אך ברגע שתעברו את ההמון תגיעו ל"מקדש הזהב" המנצנץ. זהו המקום הקדוש ביותר לסיקים, גולת הכותרת שלשמה רבים חוצים יבשות ולדעת רבים המקדש המפורסם ביותר בהודו אחרי הטאג' מאהאל.

בנוסף למקדש נבקר בטקס חילופי המשמרות המרתק המתרחש מדי אחר הצהריים בגבול הודו פקיסטן. הטקס הלאומי הינו חוויה תרבותית ייחודית.

זהו יום סיור מרתק שתחילתו בדרמסללה וסופו ברכבת לילה לרישיקש,  כך שאיננו לנים באמריצר.

בעוזבנו את אמריצר נעלה לרכבת לילה,  כאשר לכל אחד מאיתנו מיטה שמורה וניסע לאורך המישורים הגדולים של הודו אל העיירה רישיקש.

רכבת לילה בהודו היא חוויה הזכורה לרבים מאיתנו התרמילאים והיא מסורת בטיולים המאורגנים שלנו. נתבונן בנעשה בתחנות, ברציפים ועל הקרונות. נאכל ארוחת דרכים על הרכבת ונרוויח חוויה שלא תישכח!

רישיקש,  העיירה הציורית בעלת הגשרים התלויים ואחד המקומות הקדושים להינדואזים נמצאת בפאתי ההימלאיה,  ומפורסמת לא רק בשל נהר הגנגס הקדוש הנובע מן ההרים בקרבתה בדרכו אל המישורים ההודים אלא גם כבירת תיירים ותרמילאים ותיקה, בעלת שפע של פעילויות, קורסים, מלונות ומסעדות.

רישיקש ידועה גם כבירת היוגה העולמית וניתן למצוא כאן מנחים ותיקים, ביניהם יוגי בן 106. הביטלס ביקרו כאן אצל מורם הרוחני המהרישי ואנו נבקר באשרם שבו שהו.

נבקר בעיר הארידוור הקדושה הסמוכה לרישיקש: נעלה ברכבל אל המקדש Daksh Mahadev ונשתתף באחד מטקסי הפוג'ה הגדולים  והמרשימים בהודו על מימי הגנגס.    במידה ויוותר זמן נבקר בגאט השריפות Kankhal.

ברישיקש נסגור את הטיול,   כפי שפתחנו אותו בדרמסלה,  במקום תרמילאי, בעל אוירה רוחנית ייחודית, רק שהתדר יהיה שונה:  אם בדרמסלה היתה לנו רוחניות קוסמופוליטית טיבטית הרי שברישיקש הרוחניות היא הודית הינדית, ובה נגיע לסוף התהליך שלנו על אדמת הודו בביקור הזה, כולל טבילה/שחיה במי הגנגס שבמקום זה הינם נקיים וטהורים. בתאריך 8- למאי ניסע לדלהי ברכבת המהירה shatabdi express עליה תוגש ארוחת ערב.

העברה לשדה התעופה לקראת טיסתנו ארצה בטיסת INDIA AIR הישירה לתל אביב. נשוב לישראל עייפים ומרוצים ונאסוף את מה שרכשנו בדיוטי פרי 11 יום קודם לכן.

ברוכים הבאים לישראל! נתחיל לחשוב על הפעם הבאה שבה נחזור להודו…

האירועים הקרובים שלנו

טיול לגואטמלה וקוסטה ריקה
בהמשך יפורסם
15 ימים, חצי פנסיון………………….
5,980$
באישור מיידי
מחיר לאדם ………………………..

טיול למקסיקו וגואטמלה
13-27/1/2025
15 ימים, חצי פנסיון………………….
6,250$
באישור מיידי
מחיר לאדם ………………………..

פסטיבל נומיינד סתיו
5-7/12/2024
3 ימים, חצי פנסיון………………….
2,345₪
באישור מיידי
מחיר לאדם ………………………..

גלילה לראש העמוד